Rekreační tenis

Turnaje

Deputy Cup

Turnaj se hraje od roku 2011, tehdy jako doprovodná akce k Hornicko-hutnickým slavnostem. O vznik turnaje se zasloužil člen našeho klubu a tehdejší místostarosta města Petr Procházka. Tento deblový turnaj, který je určen pro amatérské hráče se obvykle hrává na přelomu července a srpna. Dříve nesl název O pohár místostarosty později Walker Cup. Dnes se o organizaci turnaje stará René Košut.

Mistrovství Těšínů

Od roku 2012 se střídavě na našich a sousedních tenisových dvorcích v Cieszyně odehrává Mistrovství příhraničních měst Českého Těšína a Cieszyna. Turnaj byl založeno díky projektu „Tenis bez hranic“. Hrává se ve třech mužských single kategoriích rozdělených podle věku a v jedné debl kategorii pro ženy. O organizaci se stará Tenis klub Ogniwo z Cieszyna.

Memoriál V. Stoszka

Už od roku 2004 se vždy na konci srpna odehrává náš nejvěhlasnější turnaj. Iniciátorem vzniku turnaje byl Petr Wojtyla, který tak vzdal hold všestrannému těšínskému sportovci a hlavně tenistovi – Láďovi Stoszkovi. Turnaj je určen amatérským hráčům i vně náš klub. Obvykle se k nám sjíždí zástupy hráčů ze širokého okolí. Hrává se ve třech kategoriích rozdělených podle věku a jedná debl kategorii.

Smíšené páry

Od 90. let se u nás s přicházejícím podzimem hrává oblíbený turnaj smíšených párů. Hrává se v jedné debl smíšené kategorii. Od roku 2010 se hlavně díky Dáši Szturcové pořádá i jarní verze turnaje smíšených párů

Oddílový turnaj

Oddílový turnaj je již mnoho let tradiční součástí našeho turnajového kalendáře. Dříve se hrálo pouze v kategorii singles. Od roku 2010 se díky iniciativě Vlastimila Alexy přidala i kategorie double. Hravá se obvykle v září a to po dva víkendy – jeden dvouher a další čtyřher. Organizaci turnaje v obou kategoriích zajišťuje od sezóny 2016  René Košut.

Bufet turnaj

Poslední turnaj antukové sezóny, který je organizován našimi bufetáři Radkem a Jiřinkou Banášovými. Díky organizátorům bývá turnaj vždy doplněn výtečným gurmánským zázemím.

Open Wednesday’s

Nápad na toto elegantní využití letních prázdnin vzešel od Roberta Bojdy a Miloše Vavryse.  Už od roku 2007 jsou každou prázdninovou středu odpoledne dveře našeho areálu otevřeny všem příchozím tenistům. Hráči se roztřídí do dvou výkonnostních košů, ze kterých se následně vylosují dvojice, které mezi sebou hrávají takzvaný velký tiebreak. Celkový vítěz je tedy znám až po posední prázdninové středě a sečtení všech osmi prázdninových turnajů. O organizaci turnaje se stará René Košut.

Ranking

Clubový žebříček hraný klasickým vyzývacím systémem byl obnoven v roce 2006 zásluhou Vladislava Martynka, jenž tuto soutěž organizoval 4 sezóny do roku 2009. Od roku 2010 se hraje podle nových bodovacích pravidel, garantem soutěže se stal Vlastimil Alexa, který řídí tuto soutěž dodnes. Od sezóny 2012 byly zrušeny kmenové deblové dvojice. Možnost alternace hráčů tak nabízí větší variabilitu a pestrost utkání. Tím se podstatně zvedla atraktivita deblové soutěže. Singlová část rankingu byla v roce 2020 nahrazena novou soutěží – Těšínskou amatérskou ligou singles.

Vánoční turnaj

Tradiční tenisové zakončení roku získává stále víc na popularitě. Důkazem tobo jsou vždy upřímné úsměvy téměř všech participantů během bojů o vánoční body.

Těšínská liga

V sezóně 2020 spustil osvědčený organizační tým (Hlawiczka, Alexa, Černý, Vavrys, Bojda) novou soutěž – Těšínskou amatérskou ligu singles. Důvodem bylo oživení tenisových aktivit amatérských hráčů. Záměrem je, aby určení pořadí zúčastněných hráčů na konci sezóny bylo spravedlivé, a aby nový herní systém nekolidoval se stávajícími tradičními turnaji ani okresní soutěží veteránů.

Skvělá okna Cup

Turnaj, jehož organizátorem i sponzorem je majitel významné regionální firmy Skvělá okna Martin Hlawiczka, si kvalitní účastí už v 1. ročníku v roce 2014 vydobyl místo na výsluní turnajů zdobící sportovní hradby města Těšína! Turnaj je určen pro klubové amatérské hráče a hráče pozvané ředitelem turnaje.

Winter Cup

Populární zimní deblová soutěž v režii Jiřího Pavlíka měla premiéru v zimě 2008/2009 ve víceúčelové hale na Svojsíkově ulici. Od sezóny 2014/2015 tenisté využívají zázemí nově postavené tenisové haly na zimním stadióně. Soutěž je určena pro clubové amatérské hráče. Od roku 2017 přebírá organizaci turnaje René Košut.

Termíny turnajů 2024

15. 6.