O halového přeborníka“ – 13. ročník TJ Slavoj Český Těšín 2022/2023

Místo:       Zimní stadion – tenisový kurt Český Těšín

Vklad:      1100,- Kč/osobu (Startovné se bude platit při prvním zápase)

Míče:        Zajistí pořadatel

Body: Za každý vyhraný set se uděluje jeden bod do tabulky. Za výhru 2:0 se přidělí ještě třetí bod.

Čas hry: Pro každé utkání je vymezena doba 90 min. Hraje se každou neděli od 16. října 2022 do dubna 2023. Vždy se odehrají 3 utkání (1. utkání 9.00 – 10.30 hod., 2. utkání 10.30 – 12.00 hod. a 3. utkání 12.00 – 13.30 hod. ).

Hrací plán:

Hraje celkem 14 dvojic, které byly rozlosovány do dvou skupin. V modré skupině „A“ i v červené skupině „B“ je po sedmi dvojicích, kde se odehrají utkání každý s každým. Po odehrání základní části postoupí z každé skupiny prvních pět dvojic do finále s tím, že do finálové tabulky se přenesou vzájemné odehrané zápasy ze skupin. Poslední dva z obou skupin postoupí do skupiny útěchy za stejných podmínek. Při rovnosti bodů rozhoduje o

umístění ve skupině celkové skóre. V případě, že skóre bude stejné, pak o pořadí rozhodne výsledek ze vzájemného utkání.

Hraje se na dvě vítězné sady, za stavu 6:6 v každé sadě se hraje tie-break . Za stavu 1:1 na sady se hraje super/ velký tie-break do 10. Za každý vyhraný set se uděluje jeden bod do tabulky. Za výhru 2:0 se přidělí ještě třetí bod. V každém utkání se tak rozdělí 3 body. V případě vypršení času platí stávající výsledek na kurtu. Je-li v tu chvíli nerozhodný stav, odehraje se ještě následující výměna, aby se rozhodlo o vítězi tohoto setu. Pokud z časových důvodů utkání skončí v průběhu 2. setu, bod navíc získává dvojice, která vyhrála 1. set.

V případě, že někomu nevyhovuje termín utkání, může se domluvit s jinou dvojicí na výměně termínu. V případě onemocnění nebo jiného vážného důvodu může spoluhráč povolat náhradníka z řad amatérů. (Svorník, Kulikowski, Rusniok, Dulava, Hlawiczka, Pietrzyk, Alexa, Žamboch, Ptoszek, Vavrys, Polok, Bojda, Banasinski, Sikora + další členové tenisového oddílu TJ Slavoj Č.T). Náhradníka je možno využít pouze ve dvou utkáních! Nedostaví-li se dvojice k utkání, bude utkání skrečováno ve prospěch přítomné dvojice 6:0, 6:0.