Soutěž veteránů 2023

od DA
Letošní okresní soutěž veteránů organizována OTS zastoupeným panem Josefem Vlkem se pro nejstarší kategorii 60+ stala tkzv. noční můrou, protože tradiční okresní týmy nebyly schopny zajistit v této věkové kategorii dostatečný počet hráčů. Proto se hranice věku snižovala až na konečných 50+, což pro náš oddíl Slavoj Český Těšín, znamenalo značný hendikep. Proto jsem jako týmový kapitán rozšířil počet nominovaných hráčů o „mladou krev“. Důvěru dostal pro singly Jarek Žamboch a pro debly Marcel Kusnierz. Těsně před zahájením /soutěže odstoupil z pozice č.1 Pavel Wojtyla pro vleklé zranění pravé ruky. Slavoj tedy reprezentovali č. 1 Jiří Černý / 61 let/ 2.Jarek Žamboch /51 let/, 3. Zdeněk Blinka /71 let/. 4. Marcel Kusnierz /53 let./, V záloze byli jěště připraveni Ivan Makaj, Miloš Rusniok a Petr Micza.
Soutěže se nakonec zúčastilo 5 družstev. TK Petřvald s hráči jako Uherek Vilém, Muller Pavel, Kooš Štefan, Sokol Rychval „A“ s Milanem Musilem, Černochem Zdeňkem, Kikou Petrem atd. Sokol Rychvald „B“ s Vrzalou Tomášem, Kopeckým Radovanem, Sitárem Karlem atd., SK Hormí Suchá s Janoštíkem Richardem, Sadovým Jiřím, Dúbravou Milanem atd. V této nabité konkurenci se naděje na slušné umístění pro náš Slavoj jevila jako mlhavý sen.
Přesto, že se Slavoji podařilo vyhrát pouze jedno utkání a to proti
Rychvaldu „A“ 3:0, Jirka Černý zabojoval a zdolal nepříjemného Milana Musila, Jarek Žamboch pak s přehledem vyhrál se Zdeňkem Černochem. Ve čtyřhře Z.Blinka s M.Kusnierzem zkušeně zvládli P.Kiku a P.Kusýna. V zápasech s ostatními týmy vždy někdo zabojoval a urval nečekaný bod. Např. v H.Suché jsme hráli jen ve třech a po prohraných dvouhrách J.Černý s R.Janoštíkem a Z. Blinka s M.Dúbravou, jsme urvali čtyřhru Z.Blinka s M.Kusnierzem proti M.Dúbrava s J.Tomisem po 2 hodinách 4:6, 7:6, 10:2. Také J.Žamboch zabojoval v Rychvaldě a zdolal 6:4, 4:6, 10:7
bývalého závodního hráče Š.Kooše. Tyto body pak rozhodly v konečném součtu, že Slavoj Český Těšín v letošním, trochu zvláštním ročníku, získlal konečné 3. místo. Za spolehlivost, bojovnost a skvělou reprezentaci našeho Slavoje, tímto , jako kapitán družstva všem jeho členům d ě k u j i.
Zdeněk Blinka /kapitán/