Soutěž družstev v roce 2022 kategorie 55+

V letošním roce v první letní sezóně po kovidových omezeních
Okresní tenisový svaz zastoupený panem Josefem Vlkem, opět organizoval soutěž družstev veteránů. V tradiční kategorii Veteráni
60+ se přihlásily jen tři družstva. Aby se této soutěže mohlo zúčastnit více družstev, byla věková hranice hráčů, snížena na 55+. Poté se přihlásily celkem 4 družstva a tak se soutěž hrála na dvě kola. 1. Sokol Rychvald, 2. Slavoj Český Těšín, 3. SK Horní Suchá, 4. Slávia Orlová. Kapitán našeho družstva Zdeněk Blinka při sestavování soupisky hráčů pro letošní rok, neponechal nic náhodě a na soupisce se objevilo celkem deset jmen elitních hráčů klubu v dané věkové kategorii.
Jako jasné číslo 1. byl nasazen Pavel Wojtyla, 2. Radovan Banáš, 3. Jiří Černý, 4. C-Zdeněk Blinka, 5. Miloš Rusnok, 6. Marcel Kusnierz, 7. Miloš Vavrys, 8. Lubomír Karmine, 9. Přemysl Bodský, 10. Láďa Dorotík.

Tímto bych chtěl všem, kteří byli uvedeni na soupisce poděkovat, že byli připraveni nastoupit.

Účast nejlepších hráčů na všech utkáních ukázala, že reprezentace našeho TK Slavoj Č.T. , má pro dlouhodobé hráče a členy
vysokou morální hodnotu. Pavel Wojtyla, Jirka Černý, Zdeněk Blinka a Miloš Rusnok /odehrál jednoho debla/ ukázali, že se v našem klubu hraje výborný veteránský tenis a všechna utkání vyhráli. Mimořádné poděkování patří Pavlovi Wojtylovi a Jirkovi Černému, kteří svá utkání v singlu zvládli s přehledem a za celou soutěž nenašli přemožitele. Pavel Wojtyla navíc při odvetném zápase v Horní Suché s Milanem Dúbravou ukázal, jako správný trenér,obrovský přehled a bojovnost. V zápase, který se hrál na hodně podmáčeném kurtu, kdy míče odskakovaly velmi
nízko a za stavu 0:6, 6:3, když ve velkém taibrejku už prohrával 0:7 a 1:8 dokázal, po závěrečné fenomenální jízdě, zvítězit 11:9. Ve čtyřhrách pak dostal příležitost i Zdeněk Blinka.

Závěrečná bilance tedy zní: 5x vítězství 3:0, 1x vítězství 2:1.
Do příštího ročníku 2023 soutěže družstev Veteránů 55+ přeji všem spoluhráčům tenisové zdraví a odpovědný přístup jako letos.

Zdeněk Blinka