30. oslavy svátku Tří bratří

PLICHTA TENISTŮ SLUŠELA 30. OSLAVÁM SVÁTKU TŘÍ BRATŘÍ

Součástí letošního jubilejního Svátku tří bratří, bylo také tradiční tenisové utkání družstev z obou břehů řeky Olše – Českého Těšína/Cieszyna. V sobotu 25.6.2022 proti sobě nastoupilo 24 mužů + 2 ženy (Ola Dolatowska/Hela Šářecová) v singlu a 16 mužů v deblu. Perličkou a rozhodujícím zápasem v samotné závěru bylo jediné utkání v mixu. Domácí TKKF „Ogniwo“ Cieszyn se radoval z těsného vítězství v super tie-breaku (10:8!), čímž dorovnal celkový stav celodenního hektického zápolení na spravedlivých 9:9!

Podle předzápasové domluvy obou kapitánů (Piotr Sztwiertnia/Jakub Rašík) byla uplatněna regule, že v případě plichty získá PUTOVNÍ POHÁR/ PUCHAR PRZECHODNI hostující tým; pro rok 2022 je šťastnějším TJ Slavoj Český Těšín.

Děkujeme našim přátelům z pravého břehu Olzy za jejich pohostinnost (kanapki, gulasz, pivo Noszak), férový průběh střetu a všudypřítomnou přízeň. Správcům na obou březích pak za perfektně připravené kurty a trpělivost. Věřme, že „kovid“ šílenosti včetně zrůdných opatření/restrikcí nedávné doby v budoucnu nezabrání  naší vzájemné spolupráci – projevům přátelství/člověčenství.

mv